Leczenie żylaków. Bydgoszcz

W przypadku, gdy nic nie zakłóca przepływu krwi przez żyły kończyn dolnych, proces ten odbywa się głównie z układu powierzchownego do głębokiego, a następnie w stronę serca. Jeżeli natomiast pojawiają się nieprawidłowości zastawek żylnych, wówczas krew cofa się do układu powierzchownego,  co skutkuje powstawaniem żylaków. W takiej sytuacji koniecznością jest leczenie żył – zbagatelizowanie tego problemu może doprowadzić nawet do przewlekłej niewydolności żylnej kończyn. Słowa kluczowe: leczenie żylaków Bydgoszcz

Leczenie żylaków Bydgoszcz

W ramach flebologii wykonywanych jest kilka zabiegów, których celem jest leczenie zmienionych chorobowo żył. Odpowiednio dobrane metody pozwalają skutecznie usunąć żylaki nóg, zapobiegając ich negatywnym konsekwencjom.

Metody leczenia żylaków:

– metody inwazyjne

  • leczenie żył metodami inwazyjnymi polega na chirurgicznym usunięciu żylaków.

– metody nieinwazyjne

  • żylaki kończyn dolnych można usunąć w sposób bezinwazyjny, m.in. poprzez wstrzyknięcie specjalnych substancji chemicznych, które przyczyniają się do zamknięta drobnych naczynek krwionośnych.

Metody nieinwazyjne najczęściej przeprowadza się w takich przypadkach jak:

  • pojedyncze żylaki,
  • żyły siatkowate,
  • teleangiektazje (tzw. pajączki).

Niepowikłane żylaki nóg poddaje się skleroterapii – bezpiecznemu i właściwie bezinwazyjnemu zabiegowi wykonywanemu nawet w warunkach ambulatoryjnych.

Jeżeli interesuje Państwa leczenie żylaków w ramach mojej prywatnej praktyki lekarskiej proponowane zabiegi z zakresu flebologii przyczynią się do poprawy jakości życia. Podczas wizyty u chirurga flebologa doświadczony lekarz  zadecyduje o wdrożeniu odpowiedniego planu leczenia. Konsultacji udzielamy w gabinetach działających w kilku miastach regionu: Bydgoszcz, Inowrocław, Chojnice, Tuchola. Rejestracja tylko telefonicznie.

O skuteczności zastosowanych metod leczniczych decyduje trafna diagnoza, jak też wybór metody leczenia. W gabinetach flebologicznych od lat zajmujemy się usuwanie żylaków Bydgoszcz. Również w innych miejscowościach dostępne są moje usługi medyczne z zakresu leczenie żylaków Inowrocław. W sytuacji, gdy szukają Państwo odpowiedniego gabinetu i specjalisty, aby wyleczyć żylaki Chojnice, Tuchola to kolejne miasta w regionie, gdzie można skorzystać z mojej oferty. Serdecznie zapraszam do umówienia wizyty.

Skontaktuj się ze mną

Leczenie i usuwanie żylaków kończyn dolnych. Flebolog Bydgoszcz

Rejestracja telefoniczna

602 383 210