Onkologia diagnostyczna: nowotwory – Bydgoszcz, Chojnice, Inowrocław, Tuchola

Nowotwory to coraz częstsza przyczyna zgonów. Szacuje się, że niemal 100 tys. Polaków umiera z powodu chorób nowotworowych, z czego ok. 94 tys. osób na skutek rozwoju nowotworów złośliwych. Największym problemem pacjentów jest zbyt późne wykrywanie choroby, co zwiększa śmiertelność. Polacy zgłaszają się do lekarza w momencie wyraźnych objawów. Warto pamiętać, że im wcześniej uda się wykryć nowotwór, tym większe szanse nawet na całkowite wyzdrowienie. Z tego powodu istotną rolę odgrywa onkologia diagnostyczna prowadzona w gabinetach konsultacyjnych w takich miastach jak Bydgoszcz, Chojnice, Inowrocław czy Tuchola.

Onkologia diagnostyczna – rodzaje badań

Onkologia diagnostyczna, pozwalająca wykryć nowotwory, obejmuje takie badania jak:

  • anorektosigmoidoskopia – jest to badanie wziernikowe dolnego odcinka przewodu pokarmowego do 25cm
  • dermatoskopia – to metoda diagnostyczna stosowana do oceny zmian skórnych bez konieczności pobierania wycinków tkankowych, która ma szczególne znaczenie w diagnostyce różnicowej czerniaka złośliwego
  • biopsja cienkoigłowa
  • guzków tarczycy
  • zmian w piersi
  • zmian w tkankach miękkich.

Ponadto onkologia diagnostyczna w kierunku wykrycia nowotworów obejmuje konsultacje oraz analizę wyników dotychczasowych badań Pacjenta.

W gabinetach proktologicznych zajmuję się także rozpoznaniem i leczeniem chorób odbytu, takich jak np. żylaki odbytu, przetoki odbytu, szczeliny odbytu.

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ

Gabinety konsultacyjne

Rejestracja telefoniczna 602 383 210

Obowiązek Informacyjny

BYDGOSZCZ

CHOJNICE

INOWROCŁAW

TUCHOLA

Powrót