Flebologia: leczenie, usuwanie żylaków – Bydgoszcz, Inowrocław, Chojnice Tuchola

W przypadku, gdy nic nie zakłóca przepływu krwi przez żyły kończyn dolnych, proces ten odbywa się głównie z układu powierzchownego do głębokiego, a następnie w stronę serca. Jeżeli natomiast pojawiają się nieprawidłowości zastawek żylnych, wówczas krew cofa się do układu powierzchownego,  co skutkuje powstawaniem żylaków. W takiej sytuacji koniecznością jest leczenie żył – zbagatelizowanie tego problemu może doprowadzić nawet do przewlekłej niewydolności żylnej kończyn.

Flebolog Bydgoszcz – zabiegi

W ramach flebologii wykonywanych jest kilka zabiegów, których celem jest leczenie żył. Odpowiednio dobrane metody pozwalają usunąć żylaki nóg, zapobiegając ich negatywnym konsekwencjom.

Metody inwazyjne

Leczenie żył metodami inwazyjnymi polega na chirurgicznym usunięciu żylaków.

Metody nieinwazyjne

Żylaki można usunąć w sposób bezinwazyjny, m.in. poprzez wstrzyknięcie specjalnych substancji chemicznych, które przyczyniają się do zamknięta drobnych naczynek krwionośnych.

Metody nieinwazyjne najczęściej przeprowadza się w takich przypadkach jak:

  • pojedyncze żylaki
  • żyły siatkowate
  • teleangiektazje (tzw. pajączki).

Niepowikłane  żylaki nóg poddaje się skleroterapii – bezpiecznemu i właściwie bezinwazyjnemu zabiegowi wykonywanemu nawet w warunkach ambulatoryjnych.

Jeżeli interesuje Państwa leczenie żył, zabiegi z zakresu flebologii przyczynią się do poprawy jakości życia. Podczas wizyty, lekarz zadecyduje o wdrożeniu odpowiedniego planu leczenia. Konsultacji udzielamy w gabinetach działających w takich miastach jak: Bydgoszcz, Inowrocław, Chojnice, Tuchola.

Leczenie żylaków Bydgoszcz

Przewlekła niewydolność żylna dotyka w Polsce około 25% osób. Nieleczona lub bagatelizowana wiąże się z licznymi komplikacjami oraz powikłaniami zdrowotnymi, nierzadko zagrażającymi życiu Pacjenta. Dlatego ważna jest wiedza na temat etiologii chorób żył, profilaktyka oraz odpowiednio wcześnie podjęte leczenie. W moim gabinecie dowiedzą się Państwo, w jaki sposób powstają żylaki Bydgoszcz to miasto, gdzie wykonuję zabiegi usuwania naczyń zmienionych chorobowo.

Współcześnie dzięki nowoczesnym metodom biotechnologicznym możliwe jest zdiagnozowanie powstawania żylaków w bardzo wczesnych stadiach rozwoju. Pomocne okazuje się w tym przypadku badanie za pomocą USG Metodą Dopplera, które pozwala ocenić przepływ krwi przez żyły, wielkość światła w naczyniach oraz wydolność tętnic i żył. Pozwala to na zobrazowanie wielkości światła w tętnicach i żyłach oraz przepływy krwi określające precyzyjnie zaburzenia.

W przypadku gdy szukają Państwo miejsca, gdzie uda się rozpocząć leczenie żylaków Bydgoszcz to miasto, na którego terenie świadczy usługi medyczne wielu specjalistów. Jednak ważne jest odpowiednie doświadczenie oraz wiedza z zakresu flebologii. Zapraszamy również pacjentów z miasta Chojnice.

O skuteczności zastosowanych metod leczniczych decyduje trafna diagnoza, jak też wybór metody leczenie. Jeśli szukają Państwo specjalisty, który wykonuje usuwanie żylaków Bydgoszcz jest miejscem, gdzie funkcjonuje mój gabinet.

Skuteczną metodą leczącą żylaki, w początkowych i umiarkowanych stadiach rozwoju jest skleroterapia. Polega ona na bezpośrednim wstrzykiwaniu preparatu zamykającego zmienione chorobo naczynia. Natomiast, gdy żylaki posiadają zaawansowane stadium, konieczny będzie zabieg chirurgiczny w szpitalu. Również w innych miejscowościach dostępne są moje usługi medyczne takie jak leczenie żylaków Inowrocław i inne to miasto, gdzie znajduje się jeden z moich gabinetów. W sytuacji gdy szukają Państwo odpowiedniego miejsca, by wyleczyć żylaki Chojnice, Tuchola to tylko niektóre z miast, gdzie można skorzystać z mojej oferty. Serdecznie zapraszam do umówienia wizyty, aby zadbać o swoje zdrowie.

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ

Gabinety konsultacyjne

Rejestracja telefoniczna 602 383 210

Obowiązek Informacyjny

BYDGOSZCZ

CHOJNICE

INOWROCŁAW

TUCHOLA

Powrót