Leczenie hemoroidów – Bydgoszcz, Inowrocław, Chojnice, Tuchola

Hemoroidy to dolegliwość, która dotyka nawet 50% populacji. Zlokalizowane w kanale odbytu, są przyczyną dużego dyskomfortu. Dlatego Pacjenci, prędzej czy później zgłaszają się do specjalisty.

Hemoroidy – leczenie zachowawcze

Żylaki odbytu to przypadłość, którą w pierwszej kolejności leczy się zachowawczo – dotyczy to przede wszystkim Pacjentów zgłaszających się do lekarza w I lub II stadium choroby.

Leczenie zachowawcze obejmuje:

  • odpowiednią dietę
  • aktywność fizyczną
  • podawanie środków farmakologicznych.

Zabiegi proktologiczne

Nawet, jeśli leczenie zachowawcze nie przynosi oczekiwanych efektów, hemoroidów wcale nie trzeba usuwać chirurgicznie. Dobre rezultaty dają zabiegi proktologiczne – mało inwazyjne wykonywane w ramach tzw. chirurgii jednego dnia. W ten sposób można leczyć różne choroby – stosunkowo tanio, bezboleśnie i szybko.

Metoda Barrona w leczeniu hemoroidów

Metoda polega na założeniu 3 do 4 lub więcej pierścieni na podstawy hemoroidów. Zabieg trwa około 20 minut. Wyniki takiego leczenia są podobne do wyników uzyskiwanych podczas operacyjnego usuwania hemoroidów, ale powikłania prawie nie występują. Pacjent po zabiegu idzie do domu i powraca niemal bezpośrednio do swoich obowiązków. Może nadal pracować lub wypoczywać bez bólu i stresu związanego z pobytem w szpitalu. Skuteczność metody opisywana jest na około 90%.

Informację na temat metod leczenia, takich jak np. skleroterapia, krioterapia, obliteracja czy metoda Barrona, można uzyskać codziennie pod numerem telefonu 602 383 210.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat innych realizowanych zabiegów, pozwalających. m.in. usunąć żylaki nóg, przetoki odbytu.

Skuteczne metody leczenia żylaków krwawniczych

Hemoroidy to nieprzyjemna dolegliwość, która może znacząco ograniczyć prawidłowe funkcjonowanie Pacjenta w codziennym życiu. Dlatego niezwykle istotna jest właściwa profilaktyka, która zapobiega ich powstawaniu lub wspomaga leczenie istniejących już zmian chorobowych. Należy wówczas do codziennej diety włączyć produkty zawierające duże ilości błonnika. Ponadto osoby prowadzące siedzący tryb życia są niezwykle narażone na wystąpienie w przyszłości żylaków krwawniczych odbytu. Skuteczność ich leczenia zależy od stadium zaawansowania, w jakim zostały zdiagnozowane.

Wyróżniamy cztery stopnie rozwoju choroby hemoroidalnej. W pierwszym dolegliwości będą najmniej uciążliwe, występują niewielkie krwawienia, guzki znajdują się na początku kanału odbytu, są słabo wyczuwalne. W drugim stopniu guzki mają większe rozmiary, co pozwala na ich odpowiednie zlokalizowanie w czasie badania – krwawienie występuje częściej, dokucza pieczenie okolic odbytu. W trzecim stopniu guzki wypadają w czasie wypróżniania i są odprowadzalne, pojawia się ból, częste krwawienie, dyskomfort w czasie długotrwałego siedzenia. W czwartym, najbardziej zaawansowanym stadium, dolegliwości stają się niezwykle uciążliwe, występuje mocny ból odbytu, nietrzymanie stolca, pieczenie, częste krwawienie, natomiast guzki znajdują się na stałe poza odbytnicą.

Jeśli szukają Państwo odpowiedniego gabinetu prowadzącego leczenie hemoroidów Bydgoszcz to miasto, gdzie znajdują się liczne miejsca proponujące podobne usługi medyczne z różną skutecznością. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z dostępną ofertą. Od wielu lat zajmuję się leczeniem guzków krwawniczych odbytu, stosując nowoczesne metody terapeutyczne. Jedną z nich będzie skleroterapia. To nieoperacyjne leczenie hemoroidów, polegające na wstrzykiwaniu substancji wywołującej włóknienie miejsc chorobowo zmienionych. To prowadzi do obiteracji, czyli zamknięcia światła się wewnątrz naczynia. Zaleca się stosowanie tej metody w II i na początku III stadium zaawansowania. Zabieg jest bezbolesny i bezinwazyjny. Najczęściej stosowana jest u chorych leżących i osób w podeszłym wieku. Obecnie złotym standardem jest metoda polegająca na zakładaniu na guzki krwawnicze pierścieni gumowych w ilości zależnej od zaawansowania choroby. Warto również skorzystać z krioterapii, czyli zastosowania zimnych okładów na okolice odbytu, jest ona skuteczna w I i II stopniu choroby i przynosi przejściową ulgę.

choroba hemoroidalna
Powrót