KRIOCHIRURGIA

ZASTOSOWANIE TECHNIK KRIOCHIRURGICZNYCH W CHIRURGII JEDNEGO DNIA
Chirurgia jednego dnia – system leczenia chirurgicznego obejmujący odpowiednie procedury lecznicze w znieczuleniu ogólnym i miejscowym nie wymagające hospitalizacji.
CHIRURGIA JEDNEGO DNIA (historia)

    • 1909 – NICOLLI z Glasgow przedstawił wyniki leczenia dzieci w ramach chirurgii jednego dnia
    • 1989 – BEWAN (Wielka Brytania) przeanalizował przydatność oddziałów chirurgicznych do tego typu leczenia
    • 1990 – Komisja Rządowa w Wielkiej Brytanii wprowadziła 20 procedur chirurgicznych do zastosowania w ramach chirurgii jednego dnia
    • 1990 – powstaje BRYTYJSKIE STOWARZYSZENIE CHIRURGII JEDNEGO DNIA
    • 1992 – BRYTYJSKIE KRÓLEWSKIE TOWARZYSTWO CHIRURGÓW opracowało wytyczne leczenia w ramach chirurgii jednego dnia

Rozwój chirurgii jednego dnia wspomaga ZJAZD CHIRURGII AMBULATORYJNEJ organizowany co 2 lata w Brukseli…Więcej…

KRIOCHIRURGIA. MROZIMY, ABY LECZYĆ
Z dr. hab. n. med. Andrzejem Nowickim, chirurgiem onkologiem, kriochirurgiem, kierownikiem Zakładu Pielęgniarstwa Onkologicznego Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy oraz właścicielem ISPL NOW-MED w Bydgoszczy rozmawia Piotr Paweł Karbowniczek.
W wielu listach do Pana, oprócz pytań dotyczących ich aktualnego stanu zdrowia, Internauci proszą m.in. o wyjaśnienie metod, technik i pojęć chirurgicznych, z którymi (sami lub ich bliscy) zetknęli się bądź zetknąć się mają w związku z chorobą. Porozmawiajmy o kriochirurgii – cóż to takiego?
Kriochirurgia jest metodą leczenia chirurgicznego polegającą na miejscowym, kontrolowanym niszczeniu chorej tkanki przez jej zamrażanie w niskiej temperaturze. Można ją określić mianem metody bezkrwawej, niska temperatura bowiem niejako blokuje drobne naczynia tętnicze i żylne, umożliwiając oddzielenie tkanki wymrożonej, głównie zmienionej chorobowo, od tkanki zdrowej praktycznie bez krwawień… Więcej…

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ

Gabinety konsultacyjne

Rejestracja telefoniczna 602 383 210

BYDGOSZCZ

CHOJNICE

INOWROCŁAW

TUCHOLA

Powrót