Flebologia: leczenie żył – Bydgoszcz, Inowrocław, Chojnice Tuchola

W przypadku, gdy nic nie zakłóca przepływu krwi przez żyły kończyn dolnych, proces ten odbywa się głównie z układu powierzchownego do głębokiego, a następnie w stronę serca. Jeżeli natomiast pojawiają się nieprawidłowości zastawek żylnych, wówczas krew cofa się do układu powierzchownego,  co skutkuje powstawaniem żylaków. W takiej sytuacji koniecznością jest leczenie żył – zbagatelizowanie tego problemu może doprowadzić nawet do przewlekłej niewydolności żylnej kończyn.

Flebologia – zabiegi

W ramach flebologii wykonywanych jest kilka zabiegów, których celem jest leczenie żył. Odpowiednio dobrane metody pozwalają usunąć żylaki nóg, zapobiegając ich negatywnym konsekwencjom.

Metody inwazyjne

Leczenie żył metodami inwazyjnymi polega na chirurgicznym usunięciu żylaków.

Metody nieinwazyjne

Żylaki można usunąć w sposób bezinwazyjny, m.in. poprzez wstrzyknięcie specjalnych substancji chemicznych, które przyczyniają się do zamknięta drobnych naczynek krwionośnych.

Metody nieinwazyjne najczęściej przeprowadza się w takich przypadkach jak:

  • pojedyncze żylaki
  • żyły siatkowate
  • teleangiektazje (tzw. pajączki).

Niepowikłane  żylaki nóg poddaje się skleroterapii – bezpiecznemu i właściwie bezinwazyjnemu zabiegowi wykonywanemu nawet w warunkach ambulatoryjnych.

Jeżeli interesuje Państwa leczenie żył, zabiegi z zakresu flebologii przyczynią się do poprawy jakości życia. Podczas wizyty, lekarz zadecyduje o wdrożeniu odpowiedniego planu leczenia. Konsultacji udzielamy w gabinetach działających w takich miastach jak: Bydgoszcz, Inowrocław, Chojnice, Tuchola.

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ

Gabinety konsultacyjne

Rejestracja telefoniczna 602 383 210

Obowiązek Informacyjny

BYDGOSZCZ

CHOJNICE

INOWROCŁAW

TUCHOLA

Powrót