Leczenie hemoroidów – Bydgoszcz, Inowrocław, Chojnice, Tuchola

Hemoroidy to dolegliwość, która dotyka nawet 50% populacji. Zlokalizowane w kanale odbytu, są przyczyną dużego dyskomfortu. Dlatego Pacjenci, prędzej czy później zgłaszają się do specjalisty.

Hemoroidy – leczenie zachowawcze

Żylaki odbytu to przypadłość, którą w pierwszej kolejności leczy się zachowawczo – dotyczy to przede wszystkim Pacjentów zgłaszających się do lekarza w I lub II stadium choroby.

Leczenie zachowawcze obejmuje:

  • odpowiednią dietę
  • aktywność fizyczną
  • podawanie środków farmakologicznych.

Zabiegi proktologiczne

Nawet, jeśli leczenie zachowawcze nie przynosi oczekiwanych efektów, hemoroidów wcale nie trzeba usuwać chirurgicznie. Dobre rezultaty dają zabiegi proktologiczne – mało inwazyjne wykonywane w ramach tzw. chirurgii jednego dnia. W ten sposób można leczyć różne choroby – stosunkowo tanio, bezboleśnie i szybko.

Metoda Barrona w leczeniu hemoroidów

Metoda polega na założeniu 3 do 4 lub więcej pierścieni na podstawy hemoroidów. Zabieg trwa około 20 minut. Wyniki takiego leczenia są podobne do wyników uzyskiwanych podczas operacyjnego usuwania hemoroidów, ale powikłania prawie nie występują. Pacjent po zabiegu idzie do domu i powraca niemal bezpośrednio do swoich obowiązków. Może nadal pracować lub wypoczywać bez bólu i stresu związanego z pobytem w szpitalu. Skuteczność metody opisywana jest na około 90%.

Informację na temat metod leczenia, takich jak np. skleroterapia, krioterapia, obliteracja czy metoda Barrona, można uzyskać codziennie pod numerem telefonu 602 383 210.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat innych realizowanych zabiegów, pozwalających. m.in. usunąć żylaki nóg, przetoki odbytu.

choroba hemoroidalna
Powrót